Lektori

Kreatívne kurzy
 • Katka Velebná
  lektorka a spoluzakladateľka Centra

  Výtvarné umenie, ručne zhotovené výrobky a šperky ma sprevádzajú od detstva. Vo svojej tvorbe spájam rôzne techniky a materiály - servítkovú decoupage, maľbu na hodváb, na sklo, či encaustiku (maľbu voskom). Venujem sa aj vytváraniu papierových pohľadníc využitím techniky scrapbookingu, kde môžem uplatniť ďalšiu svoju lásku – kaligrafické písmo. Osobité čaro majú pre mňa sviatky, ktoré sú nerozlučne spojené s pečením a zdobením medovníčkov, rada ich zhotovujem aj pri iných príležitostiach. V poslednom období je favoritom mojej tvorby šitý korálkový šperk a výroba šperku z drôtu. Som jednou zo zakladateliek Centra Svet možností, kde pôsobím aj ako lektorka kreatívnych kurzov a s mojimi výrobkami sa môžete stretnúť v našej predajni.

 • Anička Krajčovičová
  kreatívne kurzy - lektorka

  Korálky... cesta k nim bola náhodná. Od vyšívania, štrikovania, mozaiky v časoch puberty....chcela som sa naučiť obdrôtovávať vajíčka a okľukou cez ne, drôtiky, fimo sa zjavili ako blesk z jasného neba :) Bola to láska na prvý pohľad, ktorá mi síce zobrala čas, ktorý bol určený na žehlenie, upratovanie a veci podobné, ale otvorila mi cestu k tvoreniu, umožnila mi robiť radosť aj ,, obyčajnými“ korálkami a nakaziť touto chorobou aj iných :) ....a hlavne ukázali mi cestu k úžasným ľuďom, ktorí majú tiež nejakú tvorivú úchylku :)

 • Zuzana Krajčovičová
  textilná výtvarníčka - Slavonice (ČR)

  Výtvarníčka a textilná návrhárka Zuzana Krajčovičová sa narodila v Bratislave a od roku 1994 žije a tvorí v Slavoniciach v ČR. Vyštudovala strednú a vysokú umelecko-priemyselnú školu. Jej umelecké práce sú v zbierkach mnohých múzeí a galérií v Čechách a vystavované v zahraničí, v Nemecku, Maďarsku, Francúzsku, Portugalsku a Izraeli. S jej umeleckými výrobkami úžitkového textilu sa môžete stretnúť aj v našej predajni Centra Svet možností.

 • Ida Mészárosová
  lektorka kreatívnych kurzov pletenia z pedigu

  Ručným prácam sa venujem veľmi dlhý čas. Všetko čo sa mi páči musím vyskúšať. Dávnejšie som vyšívala, neskôr plietla pre dcéry, seba a teraz aj pre vnúčatá.  Zapáčila sa mi práca s pedigom. Košíčky a zvončeky pletiem s láskou pre radosť sebe a svojich blízkych a verím, že majiteľom robia radosť. Najvzácnejšie darčeky sú tie vlastnoručne vyrobené, a preto vám ponúkam svoje skúsenosti na kreatívnych kurzoch.

 • Lucka Štiťáková
  lektorka kreatívnych kurzov - RECY VECI

  Vyrábanie produktov z plastových fliaš ma chytilo za srdce. Stala som sa „recyklátorkou“. Známi ma obdarúvajú fľašami a ja mám z toho dobrý pocit, že neskončia v koši. Z plastových fliaš vyrábam hlavne náušnice, ale tiež vázičky, misky, či črepníky. Pri stresujúcej práci a dvoch malých deťoch je to pre mňa hlavne forma relaxu. Vyrobila som už stovky náušníc, ktoré som jednoducho rozdala pre radosť. Som rada, že spolu vyrobíme pekné kúsky, ktoré určite oceníte.

 • Melita Gajdúšková
  lektorka výtvarných kurzov

    Maľba, kresba, grafika sú mi blízke od študentských čias, keď som vyštudovala SUPŠ. Neskôr som nazrela do tajov interiérového dizajnu a pričlenila ho k svojim záujmom. Venujem sa tvorbe na zákazku, ale aj voľnej tvorbe. Nedávno mi učarovalo maľovanie na kamene, ktorému sa venujem s veľkou vášňou. Mám radosť ak rozšírim svoje poznanie a vedomosti ďalej a preto som začala robiť kreatívne výtvarné kurzy s rôznymi technikami. Ak niekoho čo i len čiastočne inšpirujem k výtvarnej tvorbe, je to neoceniteľný prínos v živote človeka s tvorivou dušou.

 

 • Aktuálne informácie pozrite na facebooku