Prednášky a semináre

Domov / Prednášky a semináre / Prebuď svoju skrytú silu s Martinom Thámom - metóda Wima Hofa
30 Nov. 2017

Prebuď svoju skrytú silu s Martinom Thámom - metóda Wima Hofa

 

Milí priatelia,
pozývame vás na jedinečný workshop s Martinom Thámom

"Prebuď svoju skrytú silu - metóda Wima Hofa"

Workshop bude Martin viesť informačno-popularizačnou formou, ktorú študoval priamo u zakladateľa metódy (Wim Hof).
DÝCHACIE CVIČENIE - NASTAVENIE MYSLE - OTUŽOVANIE CHLADOM

 
Na workshope sa dozvieme základné princípy fungovania metódy, dôvod prečo sa v tejto oblasti vzdelávať viac a vyskúšame si praktické dýchacie cvičenie.

Chladová časť nebude prítomná.
 

Metóda Wima Hofa

Základom metódy sú tri piliere:
dýchacie cvičenia - práca s mysľou/ sústredenie - otužovanie chladom(terapia chladom) žiadne preteky, ktorý ľadový medveď vydrží dlhšie vo vode :)

Spoznaj jednoducho/prirodzenú, časovo a finančne nenáročnú metódu vďaka ktorej dokážeš vedome ovplyvňovať autonómny nervový & imunitný systém. Získaš tak kontrolu nad svojim zdravím, šťastím a silou. Metóda má tri základné časti: dýchacie cvičenie, nastavenie mysle a postupné otužovanie chladom. Priblížime si základné funkčné princípy metódy aj reálne výsledky v životoch ľudí.  Vyskúšame si dýchacie cvičenie, kedy už prejdeme od teórie do princípu “cítenie je porozumenie.

 
DÝCHACIE CVIČENIE - NASTAVENIE MYSLE - OTUŽOVANIE CHLADOM
Wim Hof Metóda je známa svojou jednoduchosťou a funkčnosťou. Ide o nástroj, ktorým vedome ovládaš svoj imunitný systém, hormonálny systém a iné “autonómne procesy” v tele. Metóda skvalitňuje prepojenie mysle a tela, odkrýva skrytý potenciál a silu, ktorá je v tebe. Potrebuješ sa zohriať? Nastavením mysle, v kombinácii s dýchacou technikou aktivuješ vnútorný termostat. Metóda je veľmi efektívna, pre kontrolu stresu a zlepšenie sústredenia. Praktizovaním zvyšuješ kapacitu životnej energie, narastá výkonnosť a regenerácia je kvalitnejšia. Wim Hof pomohol zmeniť pohľad vedy a medicíny na možnosti mysle a ľudského tela. Metóda je vedecky overená, výsledky sú ihneď viditeľné v praxi. Šťastie, sila a zdravie, je správna chémia v tele. Staň sa pánom svojho chrámu.

Výhodou metódy je fakt, že sa operia o vedu, a Wim spolupracuje s vedcami a doktormi, takže fakty sú overené a zmerané. Dýchacie cvičenie mení PH z priemerného 7,4 na 7,8 takže sa posúva aj prah bolesti a celé nastavenie tela. Tieto cvičenia majú hlboký ukludnujúci efekt, ľahko sa tak zbavíme stresu a nakopneme telo energiu (kyslík v mitochondriach). Vyplaveny adrenalin už počas dychacieho cvičenia nam doda energiu, a serotonin spolu s DMT nam doda blažený pocit radosti a vyrovnanosti /nadhľad.

Kto je Wim Hof?
Tento výnimočný muž sa narodil v Holandsku v roku 1959. Od mlada behal v snehu bosý, čo odštartovalo dlhú sériu pokusov s chladom, ktorým sa počas života venoval. Testoval svoje limity a vždy udivoval všetkých okolo. Na základe osobnej skúsenosti viem, že je to veľmi veselý, ústretový a otvorený človek, ktorý sa rád podelí o všetko, čo vie. Žiari z neho elán a je plný energie, ako keby mal dvadsať rokov. Je vo forme, ktorú by mu väčšina z nás mohla závidieť. Zo všetkého najviac rešpektuje prírodu, pretože ako vravieva, tá ho naučila všetko, čo vie. Nemal učiteľov, všetko skúšal na sebe a počúval, čo mu vraví jeho vlastné telo. Niektoré z Wimových rekordov:
·   maratón za polárnym kruhom v sandáloch a v šortkách
·   polmaratón za polárnym  kruhom v šortkách a naboso
·   66 preplávaných metrov pod ľadom na jeden nádych
·   hodinový pobyt dolu hlavou vo výške 2 000 metrov nad zemou
·   výstup na Mt. Everest do výšky 7 000 m n. m.  bez dychového prístroja a v šortkách
·   výstup na vrchol Kilimanjara v šortkách
·   pobyt v ľade dlhý 1 hodinu a 52 minút (celkovo 21 rekordov zapísaných v Guinessovej knihe rekordov)
maratón v Namíbijskej púšti bez prísunu vody
Samotná metóda Wina Hofa je založená na troch hlavných pilieroch. Na prvom mieste stoja dychové cvičenia, ktoré dodajú telu  viac kyslíka, následkom čoho začne produkovať viac energie. Druhou zložkou je tréning mysle, ktorý študenta postupne naučí, ako ovládať svoj nervový systém, a tým aj celé svoje telo. A do tretice je to postupné vystavovanie tela chladu, ktorý má za účel nabudiť imunitu a spojiť predchádzajúce zložky do jedného celku. Účinky jednotlivých cvičení sú, samozrejme, ďalekosiahle a navzájom prepojené.

Metóda vytrvára duchovné spojenie, nakoľko pri dýchaní aj chlade zažívame hlbokú prítomnosť a napojenie, uvlonujú sa potlačené emócie (ludia počas dýchania aj plaču či smeju sa, alebo ide von hnev) potom sa cítia lahký. Zvysene PH zkavlitnuje vodivost, teda neurospojenie a tak vnimavejsi zacnu vidiet svetla a farby :)

 

Výber rozhovorov a článkov:
Plus1Hosť relácia:
http://www.pluska.sk/zaujimavosti/video-wim-hof-metoda.html
Napísali o nás:
https://www.startitup.sk/plava-ladovej-vode-beha-snehu-bos…/
Reportáž TV Nitrička:
http://tvnitricka.sk/otuzovanie-dychanim/
Reportáž, hlavné správy Tv Joj:
https://www.youtube.com/watch?v=vgh0i89IAEY

https://www.youtube.com/watch?v=q6XKcsm3dKs

https://www.youtube.com/watch?v=VaMjhwFE1Zw

Martin THÁM
Certifikovaný inštruktor metódy Wim Hof
V oblasti Wim Hof Metódy pôsobím ako certifikovaný inštruktor. Mám radosť, že práve Slovensko a Česko patria medzi prvé krajiny vo svete s možnosťou odborného vzdelávania a praktizovania metódy. Som odhodlaný ukázať ďalším, že sme schopní robiť oveľa viac, ako sme si mysleli. Mojou misiou je poskytovať nástroj, s ktorým obnovíme kontrolu nad svojim šťastím, zdravím a silou. Toto je smer, ktorý je v súlade s mojimi vnútornými hodnotami. Som plne motivovaný, odhodlaný, urobiť všetko preto, aby som posúval skúsenosti, ktoré som získal na mojej ceste, z časti odkráčanej spolu s Wim Hofom. Verím v to, čo robím, všetko, čo na kurzoch prednášam, je vedecky overené a prakticky vyskúšané. Viacej info: www.martinway.sk

Facebook: 

https://www.facebook.com/groups/605536149622632

pozrieť si možete web:

www.martinway.sk

alebo youtube kanál: 

https://www.youtube.com/channel/UCE-QXkg-fhY-7VJRBYettkw

 

 

 

Na workshop si prineste prosím karimatku - v prípade ak chcete dychové cvičenie robiť v polohe ležmo :-)

 

Dátum a čas: 30.11.2017 o 18.00 hod.

 

Miesto: Centrum Svet možností, Tehelná 25, Bratislava

V našich priestoroch sa prezúvame - k dispozícii sú papučky, alebo si prineste vlastné prezuvky. Ďakujeme :)
 

CENA:  29 €
(po vyplnení prihlasovacieho formulára vám zašleme platobné podmienky na zaplatenie vstupného).
 
 
Informácie: 0908 741 211 - Andrejka
 

REGISTRÁCIA:

 

Prihlásenie 

The number of spaces you wish to reserve.
The email to associate with this registration.

 

  • Aktuálne informácie pozrite na facebooku